Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna www.gargangruelandia.fora.pl
Strefa wolna od trolli
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZEGLĄD PRASY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 60, 61, 62  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna -> Klubo-kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Czw 21:20, 12 Wrz 2013    Temat postu:

Tak z nieco innej beczki.
Czy twarze (MAGNESY) WGI - Bochniarz, Orłowski i Rosati TEŻ byli oszukiwani?
Jeżeli tak, to ich śmierć zawodowa.
Jeżeli nie, to śmierć cywilna i kryminał.
Tertium non datur.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 21:38, 12 Wrz 2013    Temat postu:

Eeee tam.
Założymy się, że nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Czw 21:58, 12 Wrz 2013    Temat postu:

misiowilk napisał:
Turpistycznie?

Obojętnie.
A czy te karpie są takie straszne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Czw 22:12, 12 Wrz 2013    Temat postu:

morpork napisał:
misiowilk napisał:
Turpistycznie?

Obojętnie.
A czy te karpie są takie straszne?


Morpork, w mieście stołecznym są Łazienki (nie łaźnia miejska ino park) a w nich staw, w którym pływają karpie dozywajace sędziwego wieku. Niepokoją je tylko kaczki i łabędzie. I te karpie są wielkie, ale nie nadają sie do kąsumcji, bo są STRASZNIE niesmaczne. Stare znaczy. Innymi słowy - całkiem nieświeże.
Co chciałem przez to - ano to, że taka Bochniarz po kopie w grubą doopę (taka Środa tym bardziej) by leciała i leeeeeeeciała.
Połaczyłem Bochniarz z koniem i zdradkiem, bo to jedno kurestwo.
Czasem rzeczy niemożliwe okazują się całkiem proste.
Ale wzór rumuński jest be.
Wystarczy odizolować.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Czw 22:13, 12 Wrz 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Eeee tam.
Założymy się, że nie?


Nie.
Z góry zakładam, że masz rację.
Przywilej Kerownika. Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutnia
BywalecDołączył: 24 Mar 2011
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 7:22, 24 Wrz 2013    Temat postu:


[link widoczny dla zalogowanych]

Мир плохо организован, ООН, НАТО или Совет Европы – это идеи из старой эпохи - Лех ВАЛЕНСА

Лех Валенса выступает за создание нового миропорядка, объединяющего государства по принципу кубиков "Лего". Мир плохо организован. ООН, НАТО или Совет Европы – это идеи из старой эпохи. Мы так далеко ушли в сфере технической модернизации, что уже не помещаемся в наших странах. Нам следует расширить экономические, оборонные, другие структуры, сделать из государств Польши, Германии одно государство - Европа. О том, как это сделать, а также о преодолении противоречий в российско-польских отношениях в интервью ИТАР-ТАСС рассказал экс - президент Польши, лауреат Нобелевской премии мира Лех Валенса.
- В Варшаве 21-23 октября состоится встреча лауреатов Нобелевской премии мира. Чего Вы ждете от этого события? Какие вопросы хотели бы обсудить?

[link widoczny dla zalogowanych]

Pod tym linkiem jest cały wywiad z Lechem Wałęsą i filmAgencji ITAR-TASS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Wto 7:41, 24 Wrz 2013    Temat postu:

Od chwili kiedy poznałem się na Wałęsie, przestałem zwracać uwagę na to, co ględzi.
I wszystkim to zalecam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutnia
BywalecDołączył: 24 Mar 2011
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 8:58, 24 Wrz 2013    Temat postu:

Lech Wałęsa: z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo
RMF FM | dodane 2013-09-23 (18:26)


fot. WP.PL / Paweł Kozioł

"Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy to idee starej epoki. Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa" - radio RMF FM przytacza słowa b. prezydenta Lecha Wałęsy, wypowiedziane w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS.

Agencja ITAR-TASS przeprowadziła wywiad w związku z planowanym w Warszawie 21-23 października spotkaniem laureatów pokojowej nagrody Nobla.
Całość na:
[link widoczny dla zalogowanych]

Ten wywiad wyraźnie wskazuje w którą stronę jest sterowana opinia publiczna. To trafia na podatny grunt, tylko że "mendia" nie napiszą o tym że nikt nie weźmie 38 milionowego kraju na swój garnuszek. Nikogo po prostu na to nie stać. Polska może mieć tylko status jaki miała Algieria francuska, gdzie dobrze się mieli koloniści i kolaboranci algierscy i zdaje się że to o to chodzi.
Nikt tak naprawdę nie wie ilu obywateli RP ma drugi paszport niemiecki. Mniej więcej jawnie to funkcjonuje w malutkim województwie opolskim, około 200-250 tysięcy mogło wziąć udział w ostatnich wyborach w Niemczech, ilu brało udział to już inna sprawa, bo to dość kłopotliwa procedura. Przypomnę kto miał i ma prawo do niemieckiego paszportu:


Warunki uzyskania obywatelstwa

Aby otrzymać niemiecki paszport musimy udowodnić przed Federalnym Urzędem w Kolonii nasze niemieckie pochodzenie. W tym celu zobowiązani jesteśmy przedstawić dokumenty potwierdzające takie same korzenie jednego z naszych rodziców.

Nie ma problemu gdy niemieckie papiery ma nasz ojciec. Wtedy wystarczy prosty wniosek w konsulacie. W przeciwnym razie musimy wykazać jego niemieckie pochodzenie. Oznacza to konieczność udowodnienia, że niemieckie obywatelstwo miał nasz dziadek albo pra dziadek.
Samo znalezienie „oryginalnego” Niemca w rodzinie nie wystarcza. Trzeba jeszcze przedstawić dokumenty, że nasz przodek w latach 1913-1945 mieszkał na terytorium Rzeszy Niemieckiej lub Wolnego Miasta Gdańska według granic z 1937 roku.
Powyższe nie odnosi się do osób, których przodkowie urodzili się w granicach Rzeszy (chodzi tu głównie o mieszkańców Wielkopolski) i po roku 1918 stali się obywatelami nowo odrodzonego państwa Polskiego. Stanu tego nie zmienia nawet fakt ich późniejszego wyjazdu do Niemiec, np. w celach zarobkowych. Mimo wieloletniego pobytu w tym kraju, oni i ich dzieci nie mieli prawa do niemieckiego obywatelstwa.

Potocznie często używa się określenia „nabycia obywatelstwa po dziadku”. W rzeczywistości otrzymujemy je po ojcu (w niektórych przypadkach po matce), który dziedziczy je po swoim ojcu (naszym dziadku) na podstawie bezpośredniego pokrewieństwa. Nieważne jest w tej sytuacji to, czy nasz ojciec posiada formalnie obywatelstwo czy dopiero o nie się stara.

Ważna data urodzenia

To, czy prawo do obywatelstwa udowadniamy na podstawie pochodzenia ojca lub matki zależy od naszej daty urodzenia.
Urodzeni przed 1 stycznia 1975 roku muszą udowodnić niemieckie pochodzenie swego ojca. Nie mogą oni dziedziczyć obywatelstwa od strony matki.

Natomiast osoby, które przyszły na świat po 1 stycznia 1975 roku mogą wystąpić o obywatelstwo po obojgu rodzicach. Wystarczy, że jedno z nich posiadało niemiecki paszport, lub też potrafimy przedstawić dokumenty potwierdzające ich pochodzenie. Wspomnian e wyżej przypadki dotyczą osób urodzonych w małżeństwie.

Nieślubni po matce

O obywatelstwo po linii żeńskiej mogą się starać osoby urodzone poza związkiem małżeńskim. Poświadczenie przynależności państwowej następuje poprzez przedstawienie dokumentów udowadniających niemieckie pochodzenie matki.

Istnieje możliwość poświadczania obywatelstwa od strony ojca, pod warunkiem iż jest on Niemcem, a ustalenie ojcostwa nastąpiło na podstawie niemieckich przepisów. Konieczne jest, by wszczęcie postępowania w sprawie ustalenia ojcostwa miało miejsce przed ukończeniem przez dziecko 23-go roku życia.

Nie jesteś Niemcem

Prawa do obywatelstwa nie posiadamy w sytuacji gdy nasza rodzina pochodzi z terenów należących kiedyś do Niemiec (zabór pruski), a które po I wojnie światowej weszły w skład II Rzeczpospolitej. Jedyną szansą na paszport jest w tym wypadku udowodnienie faktu wpisania dziadka lub ojca na tzw. niemiecką Volksliste w czasie II wojny światowej.
Do ubiegania się o obywatelstwo nie uprawnia służba w siłach Wehrmachtu. Podobnie jak udział rodziców w przymusowych pracach na terenie Niemiec podczas II wojny światowej. Dotyczy to także ich dzieci
urodzonych w tym okresie na obszarze Rzeszy.

Przez małżeństwo

O obywatelstwo może się ubiegać osoba, która weszła w związek małżeński z obywatelem Niemiec. Warunkiem jest co najmniej 3-letni pobyt na terenie tego państwa. Od 1 maja 2004 roku Polacy ubiegający się na tej podstawie o obywatelstwo nie muszą zrzekać s ię polskiej przynależności państwowej. W praktyce jednak, w dwóch landach Bawarii i Badenii-Wirtembergii nie przestrzega się tej zasady i nadal żąda porzucenia polskiego obywatelstwa.
Od zagranicznych mężów i żon władze niemieckie żądają jeszcze, aby udowodnili, że ich niemiecki partner zapewni im utrzymanie lub sami potrafią zarobić na życie, ponadto trzeba zdać egzamin ze znajomości ustroju, kultury Niemiec i języka tego kraju.
[link widoczny dla zalogowanych]

To tyle oficjalnie, a w praktyce do czasu wejścia Polski do UE wystarczył SZTAMBUCH dziadka lub ojca, który świadczył że był uczniem niemieckiej szkoły, a to obejmuje całe tereny II RP i GG. O tym się nie mówi.
Ilu Polaków podpisało niemiecką Volkslistę, ilu narzucono bez pytania o zgodę. To przecież wszyscy którzy mieszkali na terenach Polski które włączono do III Rzeszy. Ile ich dzieci i wnuków stało się beneficjentami tego zapisu. Mają dwa paszporty i legalną pracę na terenie całej Europy, w sytuacji gdy "nierządy" PRLu-bis pozbawiły ich n
ie tylko prawa do godziwego wynagrodzenia, ale i pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutnia
BywalecDołączył: 24 Mar 2011
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 11:13, 24 Wrz 2013
PRZENIESIONY
Wto 11:32, 24 Wrz 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Od chwili kiedy poznałem się na Wałęsie, przestałem zwracać uwagę na to, co ględzi.
I wszystkim to zalecam. Wink

No wiesz!
Tak o naszym nobliście, "skarbie narodowym"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 13:57, 25 Wrz 2013    Temat postu:

"Popieram Hankę, nie idę na referendum; Wybieram za rok, nie idę na referendum - znaczki z takimi hasłami noszą w Sejmie posłowie PO."

Ciekawe, czy tylko posłowie z Warszawy? Bo ci z prowincji i tak BY NIE POSZLI.
Chamstwo, które zalało nasz kraj - przeraża.
W każdej postaci.
Nie winię za to PO. Winię demokrację.
Do niej trza dorosnąć.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 16:31, 25 Wrz 2013    Temat postu:

misiowilk napisał:

Nie winię za to PO. Winię demokrację.
Do niej trza dorosnąć.

Tak, nasza demokracja zdecydowanie nie spełnia oczekiwań. Zupełnie jak ten egzamin dyplomowy na lubelskiej politechnice: nie dość napisać pracę, ale jeszcze jakieś pytania zadają. Kto to wytrzyma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 16:48, 25 Wrz 2013    Temat postu:

babapl napisał:

Tak, nasza demokracja zdecydowanie nie spełnia oczekiwań. Zupełnie jak ten egzamin dyplomowy na lubelskiej politechnice: nie dość napisać pracę, ale jeszcze jakieś pytania zadają. Kto to wytrzyma?


Babo Szanowna - jeśli kryteria (w imię wspaniałej demokracji, która zakłada RÓWNOŚĆ i inne pijerdoły) są coraz niższe, to jest to wina tejże demokracji.
I takie cuś faktycznie trudno wytrzymać.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Śro 16:59, 25 Wrz 2013    Temat postu:

Przestańcie narzekać. Mamy rząd, który o nas dba. 11 listopada będzie strzegło nawet wojsko. Wink
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 17:51, 25 Wrz 2013    Temat postu:

misiowilk napisał:


Babo Szanowna - jeśli kryteria (w imię wspaniałej demokracji, która zakłada RÓWNOŚĆ i inne pijerdoły) są coraz niższe, to jest to wina tejże demokracji.
I takie cuś faktycznie trudno wytrzymać.

Jedyna równość jaką zakłada demokracja to równość wobec prawa, a to nie jest rzecz z gatunku pijerdół. Choć w Polsce raczej nieznana.
Nie można stawiać sprawy na głowie i mówić, że demokracja jest do niczego, bo ludzie do niej nie dorośli. Kiedy ludzie nie dorastają do demokracji, to po prostu jej nie ma. Jest za to np. oligarchia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 22:00, 25 Wrz 2013    Temat postu:

babapl napisał:
Kiedy ludzie nie dorastają do demokracji, to po prostu jej nie ma. Jest za to np. oligarchia.


Babo Szanowna, u nas nawet starają się ją przerosnąć. Stąd ochlokracja.
Oligarchia nam nie grozi. Wymaga pewnych inwestycji. U nas chętnych jakoś dziwnie brak - może dlatego, że środki mają zbyt wielu anonimowych właścicieli.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 11:07, 26 Wrz 2013    Temat postu:

A jednak będę się upierać przy oligarchii.
Spoiwem, które łączy grupy trzymające władzę mogą być różne rzeczy, niekoniecznie pieniądze.
Symptomatyczne, że nigdy wcześniej nie używaliśmy określenia "grupa trzymająca władzę", jak i to, że takie GTW pojawiły się we wszystkich prawie, postkomunistycznych krajach. I tam spoiwem jest dawna przynależność do partii, do tajnych służb i na końcu pieniądze, które z tego wynikają.
Termin "ochlokracja" poznałam niedawno (dzięki Thorowi, jak mi się zdaje...), ale jego definicja zupełnie nie zgadza się z tym, co panuje w naszym kraju.
Chyba że mamy do czynienia z jakąś jej polską odmianą: hołota u władzy i tłumy, z którymi się nikt nie liczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 11:18, 26 Wrz 2013    Temat postu:

Prawda - jak przeważnie - leży pomiędzy.
Polską rządzi GTW, czyli rodzaj olgarchii, ale kieruje się słupkami sondaży, czyli "racją" tłumu, bo nie społeczeństwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Czw 11:48, 26 Wrz 2013    Temat postu:

1) Chyba że mamy do czynienia z jakąś jej polską odmianą: hołota u władzy i tłumy, z którymi się nikt nie liczy.
2) Polską rządzi GTW, czyli rodzaj olgarchii, ale kieruje się słupkami sondaży, czyli "racją" tłumu, bo nie społeczeństwa.

Oba zdania prawdziwe.
Ale to by jeszcze było do przełknięcia, człowiek zawsze może znaleźć sobie jakąś "niszę" (nie na wzór sowiecki/słowiański - gdy potrzebuje ptaszków, królików, rybek czy innego tfurczego "rękodzielnictwa", w którym stara się odnaleźć/schować i tfu! swą duszę i człowieczeństwo "realizować"), w której mógłby starać się być i żyć. Niestety - wpływ chamstwa na życie codzienne jest tak przerażający, że tych "nisz" prawie nie ma, a wszelka normalność/naturalność w codziennym teatrzyku nakręcanych modami/tryndami/poprawnością polityczną i zwykłą, podsycaną aprobatą mediów GŁUPOTĄ kalekich, pozbawionych własnego JA lalek - jest z góry wykpiwana i stygmatyzowana mianem oszołomstwa.
Debile nie pojmują, że Europa i nasze w niej (poczesne, a jakże) miejsce, to nie UE i jej idiotyczne dyrektywy, to nie obłąkana TFURCZOŚĆ unijnych urzędników, to nie wbijany łopatologicznie w łby narodu przez lewactwo "postemp". To wspólny system wartości, nierozerwalnie związany z chrześcijaństwem i wiarą w człowieka. To tradycja, z której każdy myślący jest w stanie wysnuć wnioski skutkujące normalnością, której na każdym kroku tak bardzo brakuje.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 12:10, 01 Paź 2013    Temat postu:

Teresa Bochwic napisała podzwonne dla "Przekroju". Ładnie napisała i można się jedynie zastanawiać, jak inni to robią, że gazeta "trwa" od powojnia (Der Spigel), od pierwszej połowy XX w. (Time), a nawet od pierwszej połowy XIXw (Le Figaro), a u nas to niemożliwe?
"Przekrój" przestał "trwać" już wtedy, gdy wyemigrował do stolicy. W Krakowie mimo wszelkich ograniczeń i uwarunkowań potrafił utrzymać lokalny, a jednocześnie pachnący elegancką światowością klimacik. W Warszawie zabrakło mu CK powietrza...
Zniszczyliśmy "Szpilki" - cokolwiek by o nich myśleć publikowało tam wielu świetnych autorów i rysowników. Próba reaktywacji nie powiodła się, bo w kolejce stały już liczne niemieckie tabloidy.
Ale to tak na marginesie. W tekście P. Bochwic spodobało mi się sformułowanie: masa upadłościowa narodu.
I to jest jedyny powód tego postu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Wto 12:29, 01 Paź 2013    Temat postu:

babapl napisał:
W tekście P. Bochwic spodobało mi się sformułowanie: masa upadłościowa narodu.
I to jest jedyny powód tego postu.


Sformułowanie wołające o sznur, zbyt wiele tabletek lub brzytew. A właściwie nie, dlaczego by nie o tysiace kulomiotów zdolnych wytłuc do nogi nawet dwa-trzy pokolenia wstecz odpowiedzialne za "upadłość"?
Przekrój - na Eilego byłem za mały, na krzyżówki żarty jak pies na kość.
Wiem, to był rodzaj wentyla. Ale każdy wentyl lepszy od wszechobecnego smrodu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 12:33, 01 Paź 2013    Temat postu:

Ten sznur to miałby być dla P. Bochwic? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Wto 12:35, 01 Paź 2013    Temat postu: Re:babapl

To bardzo dobre określenie.
Masa upadłościowa narodu.
To jak w tej fraszce.

Puszczała się dziewczyna, puszczała z miłości,
puszczała dla pieniędzy, puszczała z litości,
aż taką masę razy upadła moralnie,
że się całkiem skurwiła i wpadła fatalnie,
bo zaszła w ciążę od jednego z gości.
Tak powstał skurwysyndyk masy upadłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Wto 12:46, 01 Paź 2013    Temat postu:

babapl napisał:
Ten sznur to miałby być dla P. Bochwic? Shocked


Nie, Babo Szanowna. Dla każdego świadomego tej upadłości.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Czw 16:05, 03 Paź 2013    Temat postu:

Lis przygotowuje się do maratonu.


[link widoczny dla zalogowanych]

Ten śmieszny rodzaj reklamy to w zasadzie dobra wizytówka jego "dziennikarstwa".
Sponsorowany i prostacki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ix
BywalecDołączył: 07 Lut 2012
Posty: 719
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 13:49, 06 Paź 2013    Temat postu:

Te, Kerownik, Ty się nie czepiaj.
Po ixowym wieloniepoście (tak to nazwę), erkondyszyn jest w strefie stanów pośrednich. Ale... asertywność wręcz przeciwnie. A skoro, byłby to rechot zołz, gdybym się akurat pokłócił z Tobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Nie 13:57, 06 Paź 2013    Temat postu:

Te, wybaczam Ci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ix
BywalecDołączył: 07 Lut 2012
Posty: 719
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 13:59, 06 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Te, wybaczam Ci.


??? To ja Tobie wybaczam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Nie 14:14, 06 Paź 2013    Temat postu:

Dobra. To ja Ci wybaczam drugi raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 16:12, 08 Paź 2013    Temat postu:

Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe - uważa przewodniczący Episkopatu. - Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - stwierdził arcybiskup Michalik.
--------------------------------
Tak bym chciała "odpimpać się od Michalika", cóż jednak, skoro on sam robi wszystko, by nie dać o sobie zapomnieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Wto 17:53, 08 Paź 2013    Temat postu:

Już przeprosił za lapsus językowy.
Niemniej gorszego lapsusu w obecnej sytuacji nie mógł popełnić.
"Wrogowie Kościoła mogą jechać na urlop" czytam w gazecie. O sobie piszą w zasadzie, ale rzeczywiście lepszego prezentu nie mogli dostać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Wto 22:58, 08 Paź 2013    Temat postu:

Proponuję Michalika zdegradować do stopnia wikarego, a potem rozstrzelać.
Nie ma wystarczającej kary na to co zrobił.
A - tak na marginesie, to co właściwie zrobił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 8:15, 09 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Proponuję Michalika zdegradować do stopnia wikarego, a potem rozstrzelać.
Nie ma wystarczającej kary na to co zrobił.
A - tak na marginesie, to co właściwie zrobił?


Widzisz Andrzejku, nie mogę się z Tobą jednak w sumie zgodzić. Chociaż de facto całkiem przyznaję Ci rację - ale....., te milijony "niezdecydowanych"/POSZUKUJĄCYCH PRAWDY, którzy mogli błędnie zrozumieć słowa (i intencyje) Michalika i tera jusz powiększą rząd dusz przeciwników tego strasznego, zdehumanizowanego KK.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Śro 9:17, 09 Paź 2013    Temat postu:

Każdy przypadek PEDOFILII jest straszny. Tu nie ma żadnych "ale".
Mówiący basem 15-latek, wzrost 185, co drugie słowo "kurwa"; "dymał" już wszystko co się rusza i za wolno ucieka, to też dziecko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 9:32, 09 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Każdy przypadek PEDOFILII jest straszny. Tu nie ma żadnych "ale".
Mówiący basem 15-latek, wzrost 185, co drugie słowo "kurwa"; "dymał" już wszystko co się rusza i za wolno ucieka, to też dziecko?


Nie, to smieć - do utylizacji.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Śro 9:43, 09 Paź 2013    Temat postu:

Masz rację, to śmieć.
Co do utylizacji, nie ma zgody.
Należy najpierw podjąć próbę zrobienia ze śmiecia człowieka.
Nie uda się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 10:45, 09 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Proponuję Michalika zdegradować do stopnia wikarego, a potem rozstrzelać.

Sam się rozstrzeliwuje i to kolejny raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Śro 11:21, 09 Paź 2013    Temat postu:

Czym się rozstrzeliwuje?
Rozumiem co miał Michalik na myśli. Wyraził to chropawo i nieprecyzyjnie, ale pewien sens w tym był.
Problem leży gdzie indziej. Kościół, z niezrozumiałych dla mnie powodów, nie chce nazywać rzeczy po imieniu i mówić o pederastii. Godzi się na mówienie o pedofilii, co jest bzdurą, bo PRAWDZIWA pedofilia nie dotyczy - w zasadzie - Kościoła.
Może to świadczyć, moim zdaniem, że problem homoseksualizmu jest ważki i Kościół nie chce się do tego przyznać.
Natomiast hucpiarska nagonka "pedofilna" w lewackich i rządowych mediach nie zasługuje nawet na splunięcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 13:44, 09 Paź 2013    Temat postu:

Zgadzam się z jednym: trwa ordynarna nagonka na księży.
Już tydzień temu wspomniałam o pedofilskiej ośmiornicy z Dworca Centralnego, pięknie zamiecionej po dywan: nikt nie poznał ani jednego nazwiska.
Ks. Gila zna cała Polska i okolica.

O abpie Michaliku nie będę dyskutować. Nie z Tobą. Niby do trzech razy sztuka, ale trzeciego razu nie będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Śro 16:44, 09 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Masz rację, to śmieć.
Co do utylizacji, nie ma zgody.
Należy najpierw podjąć próbę zrobienia ze śmiecia człowieka.
Nie uda się...


Tak, tak jest (ponoć) cuś takiego, jak resocjalizacja. Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 8:01, 10 Paź 2013    Temat postu:

babapl napisał:
Zgadzam się z jednym: trwa ordynarna nagonka na księży.


No właśnie. Każdy kto ma oczy, widzi to. Ta nagonka zaczęła się nie z powodu Michalika tylko znacznie wcześniej. Będzie trwała tak długo, jak długo zechcą jej organizatorzy i animatorzy. Czy Michalik albo (tu wstawić dowolne nazwisko księdza) powie coś mądrze, czy głupio, nie wpłynie to na nagonkę. Te rzeczy PO PROSTU nie mają związku.
Z drugiej strony, reakcja takich Terlikowskich czy Hołowniów jest zadziwiająca. Oni się troszczą o Kościół BARDZIEJ. Bardziej od Michalika i bardziej ode mnie czyli szarego katolika.
Prawdziwe jest wołanie: Boże, broń od przyjaciół, bo od wrogów sami się obronimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Sob 22:47, 12 Paź 2013    Temat postu:

O, chciałem coś podrzucić, przegląd prasy, a tu rozmowa akurat na ten temat.
Nic odkrywczego, natomiast dobrze opisana strategia działania.
Okładka Urze przykuła moje oko. Jest też cały artykuł.[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Pon 18:17, 14 Paź 2013    Temat postu:

Bardzo dobrze, że referendum się zakończyło tak, jak się zakończyło.
Trochę otrzeźwienia na gorące głowy się przyda. Niektórzy już chcieli ministerstwa rozdawać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babapl
BywalecDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2401
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 19:22, 14 Paź 2013    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Niektórzy już chcieli ministerstwa rozdawać.

Nie do wiary! I kim by oni zastąpili takich tuzów, jak Szumilas, Kalemba, Mucha i wielu innych? Podłość ludzka nie zna granic!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Pon 19:32, 14 Paź 2013    Temat postu:

O! W Pisie znalazłyby się RÓWNOWAŻNE zamienniki. Laughing Laughing
Nie bój żaby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Pon 19:46, 14 Paź 2013    Temat postu:

TV Republika ogłosiła, że będzie już w tym miesiącu w kablówce UPC, tej największej. Bardzo dobra wiadomość. Większy zasięg i już z górki do reszty. Pozostają jeszcze dwie duże sieci kablowe.
Kiedyś może i nc+ ich doda, kiedyś. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 16:51, 07 Lis 2013    Temat postu:

Uzbrojony w nóż mężczyzna uprowadził we wtorek autobus dalekobieżny na drodze w górzystym rejonie w środkowej Norwegii i zabił w nim trzy osoby, w tym kierowcę. Napastnika ujęto.
Domniemany sprawca to pochodzący z Sudanu Południowego mieszkaniec okręgu Sogn og Fjordane. Nieznany jest motyw zbrodni.
Ofiary to dwoje pasażerów: 19-letnia Norweżka i Szwed, oraz kierowca autobusu. Wszyscy troje zginęli od ran zadanych nożem. Nie licząc napastnika, w chwili ataku byli jedynymi osobami w autobusie.
(...)
W 2003 roku na tej samej trasie doszło do podobnej napaści. Mężczyzna pochodzący z Etiopii zadźgał wówczas kierowcę; wcześniej tego samego dnia w centrum dla uchodźców zabił Kongijczyka ubiegającego się o azyl.


[link widoczny dla zalogowanych]

Ciekawe jak będzie w Norwegii za 15 lat. Ale za to polityczna poprawność ma się tam znakomicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutnia
BywalecDołączył: 24 Mar 2011
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 8:42, 08 Lis 2013    Temat postu:

morpork napisał:
TV Republika ogłosiła, że będzie już w tym miesiącu w kablówce UPC, tej największej. Bardzo dobra wiadomość. Większy zasięg i już z górki do reszty. Pozostają jeszcze dwie duże sieci kablowe.
Kiedyś może i nc+ ich doda, kiedyś. Laughing


Na dzień dzisiejszy na UPC nie ma TV Republika.
Na 873 kanały TV TRWAM jest na kanale 852, podejrzewam z Republiką będzie podobnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Pią 16:22, 08 Lis 2013    Temat postu: LUTNIA

UPC: Pakiet Select i Max
Nazwa w EPG: TV Republika - promocja
KAON nr. 126
Mediabox nr. 340

Jeśli masz któryś z tych pakietów to sprawdź, ewentualnie wyszukaj na nowo listę kanałów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lutnia
BywalecDołączył: 24 Mar 2011
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 18:18, 08 Lis 2013    Temat postu: Re: Morpork

morpork napisał:
UPC: Pakiet Select i Max
Nazwa w EPG: TV Republika - promocja
KAON nr. 126
Mediabox nr. 340

Jeśli masz któryś z tych pakietów to sprawdź, ewentualnie wyszukaj na nowo listę kanałów.

To wariant najdroższy: TV Cyfrowa MAX HD z nagrywarką + Internet 50 MB/s +Telefon Non Stop lub minuty do wszystkich (360) = 175 zł m-c.
Ja mam kabel i Wi-Fi, internet 25 MB/s za trochę więcej jak połowa tej kwoty. I satelitę z niemieckim dekoderem.
Mimo zadzwonię w poniedziałek do UPC. Dziękuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Pią 23:51, 08 Lis 2013    Temat postu:

Republika jest w dwóch droższych pakietach tv. Pakiecie Max i tańszym Select.
W zasadzie to w dwóch, w których jest coś poza kanałami ogólnymi i bezpłatnymi. Ty masz kanały sportowe, więc na pewno nie masz tańszego pakietu Start.


[link widoczny dla zalogowanych]

A w ogóle to drogo w tym UPC jak patrzę na ceny tych pakietów, w których są jakieś kanały tematyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna -> Klubo-kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 60, 61, 62  Następny
Strona 30 z 62

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin