Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna www.gargangruelandia.fora.pl
Strefa wolna od trolli
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kwadratura koła
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna -> Archiwum tutejsze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornado
Gość


PostWysłany: Czw 9:14, 27 Lut 2014    Temat postu:

Ironicznie...


Na Wschodzie bez zmian, więc napiszę co na Zachodzie.
A na Zachodzie były doradca prezydenta Cartera, Mr. Zbigniew Brzeziński wyznaje zasadę, że Ukraina powinna podlożyć się Rosji, czyli nie wchodzić do NATO, ale zacieśnić stosunki gospodarcze z UE,czym oburzył "Dziennik".
Wszyscy wiemy komu sprzyja ten portal, tymczasem propozycja Brzezińskiego nie jest wcale taka glupia, widać że b. doradca wyznaje prostą zasadę, iż pokorne ciele dwie matki ssie.

Inna sprawa to poseł PO, pan Protasiewicz.
Ten nie dość, że spił się jak bela, to jeszcze na lotnisku we Frankfurcie / Man pytał niemieckich celników, czy wiedzą coś o Auschwitz a gdy ci odpowiedzieli mu że nic nie wiedzą (śmiech) to pozdrowił ich gestem hitlerowskim z okrzykiem "Heil Hitler".
Moim zdaniem nie ma o co się obrażać, bo poseł PO po prostu zapraszał jedynie celników do odwiedzin obozu polskiego na niemieckiej ziemi, a wyciągając rękę ku górze proponował im dolecieć tam samolotem. Sam zaś okrzyk był zapewne przejęzyczeniem. Poseł usiłował wykrzyknąć Heil Donald, czyli chciał jak najlepiej, a wyszło jak wyszło. Niemieccy celnicy nie powinni czuć się tym zachowaniem urażeni Laughing


Ostatnio zmieniony przez Tornado dnia Czw 9:15, 27 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornado
Gość


PostWysłany: Sob 21:27, 01 Mar 2014    Temat postu:

Wojna wisi na włosku. Każdy więc szuka ewentualnych przyczyn ewentualnego jej wybuchu. Oto jedna z tez.


Ukraine crisis portends apocalypse, by Dr Paul Craig Roberts
[link widoczny dla zalogowanych]
Uwagi i komentarz: Lasha Darkmoon
Tlumaczenie: Ola Gordon


Dokąd Ukraino? Czy próba kradzieży Ukrainy od Rosji i włączenie jej do Europy wywoła III wojnę światową?

WPROWADZENIE – Lasha Darkmoon

Ukraina dostała się teraz pod kontrolę Sektora Prawicy, grupy furiackich “neo-nazistów”, którzy nienawidzą Żydów i Rosjan bardziej niż nienawidzą USA i Europę. Ameryka lekkomyślnie wydała $5 mld na sfinansowanie coup d’état w imieniu narodu, który istotnie ich nienawidzi. Taka jest smutna prawda.

Zachodnie media przedstawiły całkowicie uproszczony i zniekształcony obraz sytuacji w Ukrainie.

Połowa kraju (wschód) jest rosyjsko języczna i lojalna wobec Rosji Putina. Ta połowa, jak można oczekiwać, przedstawiana jest przez media zachodnie jako “zła połowa”. Druga część kraju (zachód) zwraca pełne podziwu oczy na USA i Europę i tęskni za członkostwem UE i uważa, że NATO obroni ją przed Rosją. Pełna żwawych młodych idealistów wzdychających za wolnością i demokracją rzekomo przysługującym wszystkim Amerykanom i Europejczykom, ta część Ukrainy jest oczywiście przedstawiana jako “dobra połowa”.

Nic nie może być dalsze od prawdy.

Jak pokaże poniższy artykuł, teraz Ukraina jest pod hegemonią uzbrojonych zbirów, których korzenie ideologiczne pochodzą od hitlerowskich Niemiec. To byli zwykli Ukraińcy, którzy strasznie cierpieli za Stalina. Około 10 mln z nich zagłodzono na śmierć podczas holodomoru (1932-33), przemyślanego aktu ludobójczej zbrodni masowej, za którą słusznie obwiniali Związek Sowiecki.

Ponieważ rosyjscy komisarze, którzy konfiskowali ukraińską kukurydzę i przewodniczyli celowemu zagłodzeniu ukraińskich chłopów, w większości bylii Żydami, i ponieważ komunizm i sama rewolucja bolszewicka (1917) nosiły znamię międzynarodowego żydostwa, jest tylko oczywiste, że ci ukraińscy nacjonaliści Żydów postrzegają z całkowitym obrzydzeniem.

Kiedy wybuchła II wojna światowa, ci ukraińscy nienawistnicy Żydów oczywiście połączyli siły z hitlerowskimi Niemcami. Hitler będzie ich bronił, uważali, przed brudnymi zbirami którzy próbowali zagłodzić ich na śmierć wywołaną przez człowieka klęską głodu – holodomorem.

Prawy Sektor, który teraz kontroluje Ukrainę dzięki amerykańskiej “zmianie rezimu”, to ideologiczni potomkowie ukraińskich ofiar klęski holodomoru. Oni nienawidzą Żydów za zagłodzenie na śmierć ich przodków. Oni nienawidzą Rosjan za to, że pozwolili Żydom przejąć Rosję. I oni nienawidzą Ameryki, bo ona nie tylko pokonała ich sojusznika – Hitlera, ale Ameryka była także sojusznikiem Rosji w II wojnie światowej i sama była odrażającą marionetką międzynarodowego żydostwa.

Za ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie trzeba widzieć ukrytą rękę międzynardowego żydostwa. Nie wolno zapminać o tym, że Julia Tymoszenko, ulubienica z blond warkoczem tak wielu zachodnich Ukraińców i była premier Ukrainy, znana była z bliskich powiązań biznesowych z głównym gangsterem Semionem Mogiliewiczem, szefem żydowskiej mafii rosyjskiej. Napisałam o tej mrocznej postaci wcześniej, jako o “najbardziej niebezpiecznym człowieku na świecie).

Trzeba postawić pytanie: jak do tego doszło, że była premier Ukrainy była w spółce z szefem żydowskiej mafii rosyjskiej? Kto pomógł finansować Prawy Sektor? Czy izraelscy snajperzy, którzy jakimś cudem strzelali i zabijali po obu stronach w ostatnim konflikcie w Kijowie, byli zarówno protestującymi jak i ukraińskimi policjantami?

Na te pytania musi być odpowiedź.

* * *

Ukraiński kryzys zapowiada apokalipsę

Ukraine Crisis portends apocalypse
Dr Paul Craig Roberts

Kto rządzi Ukrainą? Na pewno nie kupieni i opłaceni umiarkowani, których Waszyngton i UE zamierzali zainstalować jako nowy rząd Ukrainy. Porozumienie zawarte między wspieraną przez Waszyngton / UE opozycją i prezydentem Janukowyczem o zakończeniu kryzysu nie przetrwało nawet godziny. Nawet były mistrz bokserski Witalij Kliczko, który był liderem opozycji, kilka godzin temu został wygwizdany przez uczestników zamieszek i odepchnięty na bok.

Nowo mianowany prezydent przez – być może – nielegalny parlament, Oleksandr Turczynow, nie ma poparcia wśród tych którzy obalili rząd. Jak mówi BBC, “podobnie jak wszyscy opozycyjni przywódcy głównego nurtu, p. Turczynow nie cieszy się całkowitym zaufaniem czy szacunkiem protestujących na kijowskim Placu Niepodległości”.

W zachodniej Ukrainie jedyną zorganizowaną i uzbrojona siłą jest ultra-nacjonalistyczny Prawy Sektor. Z wypowiedzi liderów tej grupy można wywnioskować, że to oni rządzą. Jeden z jej liderów, Aleksandr Muzyczko, przysiągł iż będzie walczył z “Żydami i Rosjanami aż do śmierci”. Przejmując kierowanie sytuacją przez Prawy Sektor, Muzyczko oświadczył, że teraz, kiedy demokratycznie wybrany rząd został obalony, to albo “będzie porządek i dyscyplina”, albo “oddziały Prawego Sektora rozstrzelają drani na miejscu”. Ci dranie to wszyscy protestujący którzy odważą się sprzeciwić kontroli Prawego Sektora.

Muzyczko zadeklarował: “Następny prezydent Ukrainy będzie z Prawego Sektora”.

Inny lider Prawego Sektora, Dmitry Jarosz, powiedział: “Prawy Sektor nie złoży broni”. Zadeklarował, że porozumienie zawarte między opozycją i prezydentem jest “nie do przyjęcia” i zażądał likwidacji partii politycznej prezydenta Janukowycza.

Korzenie Prawego Sektora sięgają Ukraińców, którzy walczyli z Adolfem Hitlerem przeciwko Związkowi Sowieckiemu w czasie II wojny światowej. To Prawy Sektor wprowadził uzbrojonych bojowników i odwrócił bieg protestów w Kijowie, od pokojowych na rzecz połączenia z UE, do gwałtownych ataków na policję, z zamiarem obalenia demokratycznie wybranego rządu, co mu się udało.

Prawy Sektor nie obalił ukraińskiego rządu po to, żeby przekazać kraj w ręce opłacanej przez Waszyngton i UE “opozycji”.

Istnieje tendencja do pomniejszania Prawego Sektora jako małej marginalnej grupy, ale Prawy Sektor nie tylko przejął kontrolę nad protestami od popieranych przez Zachód umiarkowanych, co potwierdzili umiarkowani liderzy, ale Prawy Sektor ma wystarczająco duże poparcie publiczne by zniszczyć narodowy pomnik żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli wyzwalając Ukrainę z nazistowskich Niemiec.

W przeciwieństwie do zorganizowanego przez Amerykę obalenia pomnika Saddama Husejna, które było imprezą PR dla prostytutek prasowych, w której nie uczestniczyli sami Irakijczycy, zniszczenie przez ukraińskich prawicowców pomnika upamiętniającego wyzwolenie Ukrainy przez Armię Czerwoną miało poparcie publiczne.

Skoro Prawy Sektor nienawidzi Rosjan za pokonanie nazistów, to z tych samych powodów Prawy Sektor nienawidzi również Amerykę, Francję i Anglię. Prawy Sektor nie jest partią polityczną która wprowadzi Ukrainę do Uniii Europejskiej.

Komentarz Lasha Darkmoon:

Jak napisano powyżej, Prawy Sektor nie zapomniał ludobójstwa holodomoru w latach 1932-1922 i dzikich okrucieństw popełnionych na ukraińskich chłopach przez Stalina i jego żydowskich komisarzy.

Prawy Sektor pamięta także, że Armia Czerwona, z inicjatywy rosyjskiego Żyda Ilji Erenburga, nie tylko zgwałciła ponad 2 miliony niemieckich kobiet w 1945, ale również gwałciła, torturowała i mordowała tysiące kobiet na Ukrainie.

Dlatego ci ukraińscy nacjonaliści, pokazywani przez zachodnie media jako “neo-nazistowskie męty”, mają bardzo dobry powód by czuć nienawiść do Żydów i Rosjan, zwłaszcza rosyjskich Żydów, jak Ilja Erenburg i Trocki, którzy życie ich przodków uczynili takim piekłem. Bardzo ważne jest to, że w całej Ukrainie zachodniej pomniki Lenina, którego dziadek był Żydem [matka też - admin], zostały obalone i zamienione w ruinę.

Ważne jest również to, że “główny rabin Ukrainy właśnie zadeklarował, że kraj nie jest bezpieczny dla Żydów i zachęcał ich do emigracji: mówił, że izraelska ambasada radzi im by nie wychodzili z domów, bo Żydzi nie są bezpieczni na ulicach” (zob. też tutaj.)

Rosyjskie części Ukrainy wyraźnie rozumieją, że zniszczenie przez Prawy Sektor pomnika upamiętniającego stanowisko Armii Czerwonej wobec niemieckich wojsk, stanowi zagrożenie dla rosyjskiej populacji w Ukrainie. Rządy regionalne we wschodniej i południowej Ukrainie, które wcześniej były częścią Rosji, organizują oddziały przeciwko ultra-nacjonalistycznemu zagrożeniu rozpuszczonemu przez głupotę i niekompetencję Waszyngtonu i przez naiwnych i bezkrytycznych protestujących w Kijowie.

Po zaangażowaniu się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i straceniu kontroli, Waszyngton teraz wydaje ultimatum Rosji by nie wtrącała się do Ukrainy.

Czy idiotka Susan Rice, neokonserwatywna doradca bezpieczeństwa narodowego Obamy, myśli, że Putin będzie zwracał uwagę na jej ultimatum, czy instrukcję rządu tak niekompetentnego militarnie, że nie był w stanie okupować Bagdadu po 8 latach, ani pokonać kilku tysięcy lekko uzbrojonych talibów po 12 latach?

Wojskom rosyjskim zajęło tylko kilka godzin by zniszczyć wyszkoloną i uzbrojoną przez Amerykanów i Izraelczyków gruzińską armię, którą Wszyngton wysłał do ataku na Południową Osetię.

Skąd Obama bierze idiotów takich, jak Susan Rice i Victoria Nuland? One obie powinny być w przedszkolu dla dzieci upośledzonych umysłowo, a nie w rządzie superpotęgi, gdzie ich ignorancja i arogancja może wywołać III wojnę światową.

Komentarz Lasha Darkmoon:

Obama przegrał. Mianowani przez niego na ważne stanowiska polityczne często wyglądają na tak samo nie mających pojęcia, jak i on. Jego ambasadora w Szwecji niedawno znaleziono pijanego, martwego na śniegu. Właściciel łancucha hoteli teraz mianowany przez niego na Norwegię nie wiedział, że Norwegia jest monarchią konstytucyjną. Producent telewizyjnej opery mydlanej wybrany przez niego na Węgry nie miał pojęcia o tym, co Ameryka robiła na Węgrzech, czy jakie były tam jej interesy. “Mianowana przez Obamę” – mówi się – “inwestorka Cynthia Stroum, została zmuszona do rezygnacji za zrujnowanie ambasady w Luksemburgu, za słowne obrażanie pracowników i wydawanie funduszy ambasady na osobiste podróże i alkohol”. (Zob. tutaj)

Ukraina jest dużo ważniejsza dla Rosji niż dla Ameryki czy UE. Jeśli sytuacja w Ukrainie wymknie się spod kontroli i kontrolę przejmą prawicowi ekstremiści, to rosyjska interwencja jest pewna. Arogancki i głupi rząd Obamy beztrosko i lekkomyślnie kreował bezpośrednie zagrożenie strategiczne dla istnienia Rosji.

Według Moscow Times, rosyjski oficjel powiedział co następuje: “Jeślii Ukraina się rozpadnie, to wywoła wojnę”. Ukraina “straci najpierw Krym”, bo Rosja “wejdzie tam tak jak my weszliśmy do Gruzji”. Inny rosyjski oficjel: “Nie pozwolimy ani Europie ani Ameryce odebrać nam Ukrainy. Państwa byłego Związku Sowieckiego tworzą jedną rodzinę. Oni uważają, że Rosja dalej jest tak słaba jak na początku lat 1990, ale nie jest”.

Ukraińska prawica jest na mocniejszej pozycji, niż opłacane przez Waszyngton ukraińskie marionetki, w istocie słabe i nieważne osoby, które sprzedały własny kraj za waszyngtońskie pieniądze. Prawy Sektor jest zorganizowany. Jest uzbrojony. Jest autochtoniczny. Nie zależy od pieniędzy przesyłanych przez Waszyngton i UE różnym NGO. Ma ideologię i jest skupiony. Prawy Sektor nie musi płacić swoim demonstrantom by wychodzili na ulice, jak musi robić Waszyngton.
Co najważniejsze, o dobrych intencjach choć głupi demonstranci – zwłaszcza kijowscy studenci – i ukraiński parlament przygrywający protestującym, zniszczyli ukraińską demokrację.

Kontrolowany przez opozycję parlament bez wyborów usunął z urzędu wybranego prezydenta, oczywiste jest to nielegalne i niedemokratyczne działanie. Kontrolowany przez opozycję parlament wydał nakaz aresztowania członków prezydenckiego rzadu. Kontrolowany przez opozycję parlament bezprawnie zwolnił z więzienia kryminalistów.

Skoro opozycja utworzyła reżim bezprawia na miejsce prawa i procedur konstytucyjnych, pole jest otwarte dla Prawego Sektora. Można spodziewać się, że wszystko co opozycja zrobiła wobec Janukowycza, zrobi też Prawy Sektor. Własnymi bezprawnymi i niekonstytucyjnymi działaniami, opozycja utworzyła precedens dla własnego upadku.

Jak rewolucja lutowa 1917 przeciwko rosyjskiemu carowi ustanowiła scenę dla bolszewickiej rewolucji w 1917, zaskakując głupich “reformatorów”, tak obalenie ukraińskiego porządku politycznego ustanowiło scenę dla Prawego Sektora. Można tylko mieć nadzieję, że Prawy Sektor zmarnuje swoją szansę.

Amerykańskie media są bezużytecznym źródłem informacji. One służą Ministerstwu Rządowych Kłamstw. Skorumpowani propagandyści pokazują niedemokratyczne usunięcie Janukowycza jako zwycięstwo wolności i demokracji. Kiedy zacznie wyciekać to, że wszystko poszło źle, prostytutki prasowe będą za wszystko obwiniać Rosję i Putina. Zachodnie media to plaga ludzkości.

Amerykanie nie mają pojęcia o tym, że neokonserwatywny reżiim Głupca z Białego Domu prowadzi ich do Wielkiej Konfrontacji Potęg, która może się skończyć destrukcją życia na ziemi.
Ironia, prawda? “Pierwszy czarny prezydent” Ameryki, człowiek który według liberałów miał przywrócić sprawiedliwość, moralność i rozsądek zachodniej cywilizacji, zamiast tego ustawił się jako ten, który będzie musiał pogodzić się z poniżającą klęską, albo zaryzykować zniszczenie życia na ziemi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namchero74
Gość


PostWysłany: Wto 8:52, 04 Mar 2014    Temat postu:

Witam wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Wto 11:07, 04 Mar 2014    Temat postu:

I ja witam w imieniu Gargangruelandczyków. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornado
Gość


PostWysłany: Czw 16:29, 06 Mar 2014    Temat postu:

Kiedy oskarżyłem na salonie Tomasza Sakiewicza o egoizm, o wplątywanie się w układy z Solorzem, o fakt zatrudnienia na szefa stacji "Republika" masona posłyszalem od niego, że plotę bzdury. Tomasz Sakiewicz b. rzadko odpisuje blogerom, mnie odpisal dwa razy. Musiałem go więc jakoś mobilizować, albo czuł się po moich tekstach nieswojo. Kim jest Tomasz sakiewicz? Teraz mam problem. lubilem jego program tv "Pod prasą", ceniłem "Nowe Horyzonty", czytalem "Gazetę Polską". Do czasu, aż zrozumialem, że po pierwsze nie po drodze mu z katolickimi mediami, po drugie staje się wraz ze swoją gazetą zakladnikiem PiS-u, a pzrecież nie o to w wolnym kraju chodzi, co przypomina ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

"Gazeta Polska podporządkowana tzw. polityce wschodniej braci Kaczyńskich 2014-03-06


Gdy siedem lat temu rozpoczynałem współpracę z "Gazetą Polską", to była ona szerokim forum dla osób o poglądach prawicowych i niepodległościowych. Niestety jednak w ciągu ostatnich lat stała się ona tubą medialną jednej tylko partii - PiS. Tak jak swego czasu "Gazeta Wyborcza" i "Tygodnik Powszechny" stały się tubami Unii Demokratycznej vel Unii Wolności i jej kolejnych mutacji.

Z wieloma poglądami PiS, na którego głosowałem od 2005 r., zgadzałem się, ale uważałem, że moim prawem, a zarazem obowiązkiem, jako wyborcy jest nie tylko popieranie, ale i zwracanie uwagi, gdy partia ewidentnie błądzi. Krytykowanie niektórych posunięć partii braci Kaczyńskich udawało się mi na łamach "Gazety Polskiej" przez kilka lat, choć dochodziły mnie sygnały, że posłowie PiS zgrzytali zębami na niektóre moje felietony. W ostatnim jednak czasie trafiłem na barierę nie do przebycia. Stała się nią tzw. polityka wschodnia braci Kaczyńskich, łudząco podobna do zapatrywań Adama Michnika czy Jacka Kuronia. Polityka ta jest popłuczynami po zmurszałej teorii Jerzego Giedroycia. Opiera się przy tym na wyrachowanej zasadzie: "Wróg mego wroga jest moim przyjacielem". Mówiąc krótko, kto jest przeciwko Putinowi, ten automatycznie staje się przyjacielem Polski.

Polityka ta doprowadzała do tak sprzecznych z polskim patriotyzmem działań jak bezkrytyczne wspieranie ukraińskiego prezydenta Wiktora Juszczenki, czciciela Bandery i zbrodniarzy UPA, co odbywało się kosztem pamięci o pomordowanych obywatelach Drugiej RP. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że Lech i Jarosław Kaczyński nigdy nie udali się na groby pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA, znajdujące się nie tylko na zachodniej Ukrainie, ale i w południowo-wschodniej Polsce, choć ten region naszego kraju jest naturalnym matecznikiem PiS.

Najnowszym przejawem tej polityki stało się puszczanie "perskiego oka" do banderowców spod znaku nazisty Ołeha Tiahnyboka i pomyleńców ze "Swobody". A do czego te osoby są zdolne, to najlepiej ukazuje to filmowa relacja z ostatniego marszu nacjonalistów w Kijowie. Proszę uważnie ją obejrzeć, wsłuchując się w wykrzykiwane hasła. Jedno z nich wykrzykiwał też prezes PiS wraz innymi politykami (także z PO) na Majdanie.

https://www.youtube.com/watch?v=u6vx7k0nNnA=

Oczywiście klakierzy i cyniczni przyboczni, których Jarosławowi Kaczyńskiemu nigdy nie brakowało, starają się przerobić Tiahnyboka i jemu podobnych na "mężów stanu", a ukraińskie środowiska nacjonalistyczne (także z Prawego Sektora), przeżarte ksenofobią i antysemityzmem, na "uczciwych patriotów". Trwa też proces wmawia, że terrorystyczna działalność Stepana Bandery była nie antypolska, ale antyrosyjska. Święty Boże!

Nie wiem, kto z polityków PiS naciskał na redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza, aby zablokował on mój ostatni felieton, przestrzegający przed fraternizowanie się z banderowcami, który weszli do nowego rządu Ukrainy. Wiem jednak, że w ten sposób "Gazeta Polska" całkowicie podporządkowała się linii politycznej jednej tylko partii. Od tej pory nie będzie już ona mamić czytelników, że należy do "strefy wolnego słowa".PS. Red. Tomasz Sakiewicz do tej pory się do mnie nie odezwał, choć na mój temat udziela wywiadów innym. Przeczytaj jego pokrętną wypowiedź dla portalu Wirtualne Media"[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 23:09, 06 Mar 2014    Temat postu:

To brzydko brzmi: partia braci Kaczyńskich.
Zwłaszcza w ustach księdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Sob 12:06, 08 Mar 2014    Temat postu:

Ciekaw jestem, kiedy pokonana zostanie bariera miliarda wyświetleń.
Obstawiam październik. Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Gargangruel dnia Sob 12:06, 08 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morpork
BywalecDołączył: 10 Mar 2013
Posty: 1936
Przeczytał: 3 tematy


PostWysłany: Sob 14:59, 08 Mar 2014    Temat postu:

Wow, że pojadę klasyczką. Wink
Milion wyświetleń. Może ten wątek ma taki "licznik" jak temat zamknięty? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bezicki
Gość


PostWysłany: Pon 16:27, 10 Mar 2014    Temat postu:

Cześć wszystkim
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Wto 8:10, 11 Mar 2014    Temat postu:

Gargangruel napisał:
Ciekaw jestem, kiedy pokonana zostanie bariera miliarda wyświetleń.
Obstawiam październik. Very Happy


A ja listopad - od dawna mamy juz kalendarz gregoriański. Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiowilk
Gość


PostWysłany: Wto 19:53, 11 Mar 2014    Temat postu:

Gargangruel napisał:
To brzydko brzmi: partia braci Kaczyńskich.
Zwłaszcza w ustach księdza.


Zwłaszcza w ustach "takiego" księdza.
Ale, ale Wasze Wieliczestwo Gragangruel - mało razy Dziabba ex cathedra głosił cytaty z księdza?
Przecież nie sobie a muzom. Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornado
Gość


PostWysłany: Wto 19:54, 25 Mar 2014    Temat postu:

Prof. Kieżun: świat trzeba straszyć, jeśli okaże się, że Francja sprzeda Rosji okręty Mistrale to będzie sygnał, że Polska nie może liczyć na nikogo

Premier Donald Tusk mówił w czasie konwencji partyjnej, że wybory do PE to być może również decyzja o tym, czy 1 września dzieci w Polsce pójdą do szkoły. Rządzący od dawna straszą wojną. Jak pan ocenia takie wypowiedzi?

Prof. Witold Kieżun:
Wypowiedź premiera Donalda Tuska to oczywiście przesada, ale nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest bardzo poważna. Wystarczy dokładnie czytać wypowiedzi samego Putina. On powiedział, że jego celem jest Euroazja, od Lizbony do Władywostoku. Ona ma swój program i nawet otwarcie o tym mówi. On chce odzyskać wszystkie ziemie imperium rosyjskiego.

Ten plan dotyczy również Polski?

Pytanie o jaką datę chodzi Putinowi – czy o odbudowę imperium z 1914 roku, czy 1989? Prezydent Rosji sprawę stawia wyraźnie. Jego plan jest znany. Nie sądzę, by on był w stanie szybko go zrealizować, choć biorąc pod uwagę sposób zachowania Zachodu, różnie może być.

Zachód nie dostrzega zagrożenia? Co stoi za nieefektywną reakcją UE czy USA?

Na Zachodzie liczy się przede wszystkim nie patriotyzm czy interes państwowy, ale interes kapitałowy. Rządzi kapitał, który jest w dużej mierze rabunkowy. Obecnie nie rządzą rządy, ale wielkie koncerny. One mają kapitał przekraczający budżet szeregu państw. Ja nie jestem pesymistą, ale sądzę, że jeśli szybko nie postawi się sprawy działania Rosji w sposób twardy czeka nas stopniowa restytucja imperium rosyjskiego.

Jak w tym kontekście oceniać słowa premiera Tuska?

Być może premier Donald Tusk przesadza i niepotrzebnie straszy aż tak mocno. Jednak fakt, że Barack Obama przyjechał do Europy, że być może przyjedzie do Polski, wskazuje, iż również Amerykanie zaczęli zdawać sobie sprawę, że sytuacja zaczyna się robić poważna.

Wiele osób porównuje ją do lat 30. XX wieku.

Oczywiście. Ja pamiętam, jak było z Sudetami w 1939 roku. Tak samo, jak z Krymem. Wtedy też słyszeliśmy, że Niemcy są prześladowani przez Czechów, że Niemcy są proszeni o pomoc. Putin działa dokładnie wedle tego samego planu. A warto pamiętać, że dużo Rosjan żyje w państwach bałtyckich, w Polsce żyje sporo Białorusinów. Osobiście uważam, że trzeba być ostrożnym, a nie liczyć, że Putin się opamięta. Myśmy w 1936, 1937, czy 1938 jeszcze nie wierzyli, że będzie wojna. Mówiło się, że to tylko takie posunięcia niemieckie i chwilowe napięcie.

Polska może liczyć na pomoc?

Jeśli okaże się, że Francja sprzeda jednak Rosji okręty Mistrale to będzie sygnał, że Polska nie może liczyć na nikogo. A możemy być zagrożeni, ponieważ Putin może chcieć odbudować imperium rosyjskie z roku 1989. Nie ulega wątpliwości, że zagrożenie jest poważne, szczególnie, żeśmy się pozbyli wojska, zlikwidowaliśmy niemal zupełnie. Uważam, że Tusk jeśli nawet przesadza to może bardzo dobrze.

Dobrze, że straszy Polaków?

Trzeba ludzi straszyć, trzeba świat straszyć.

Dlaczego?

Świat zupełnie nie rozumie, co się dzieje. Tak samo, jak świat nie rozumiał i nie wierzył w zagrożenie niemieckie. Mówiono nam, że zbrojenia Niemiec nie są groźne, że oni mają tekturowe czołgi, że to wszystko jest niegroźne. I obecnie mamy to samo. Sytuacja jest więc poważna.

Rozmowa z prof. Witoldem Kieżunem, żołnierzem Armii Krajowej, ekonomistą.

Rozmawiał Stanisław Żaryn


Za: stefczyk.info
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornado
Gość


PostWysłany: Czw 21:14, 27 Mar 2014    Temat postu:

Ciekawostka z gajówki Gajowego

"Trzymaj się mocno oparcia fotela: prezydentem Ukrainy może zostać obywatel Izraela.

[No a któż nadaje się lepiej na prezydenta, premiera, ministra spraw zagranicznych czy ministra finansów w dowolnym kraju, niż obywatel Izraela? - admin]

Izraelska witryna internetowa Ynet donosi, iż Wadim Rabinowicz, żydowsko-ukraiński oligarcha [czytaj: złodziej - admin], posiadacz izraelskiego paszportu, mieszkający w kraju apartheidu, Izraelu, ogłosił zamiar kandydowania na stanowisko prezydenta Ukrainy.


Jest on jednym z czterech kandydatów w wyborach prezydenckich, jakie mają się odbyć 25 maja br.

Rabinowicz jest przewodniczącym Wszechukraińskiego Kongresu Żydów oraz założycielem Europejskiego Parlamentu Żydowskiego. Jako powód zgłoszenia swej kandydatury podał, iż chce udowodnić, że Ukraina nie jest antysemicka. “Uważam, że jestem doskonałym kandydatem, szczególnie w tych trudnych czasach”. [P. Rabinowicz jest doskonałym kandydatem na dowolne stanowisko w dowolnym kraju. Dziwne, że jeszcze nie zainteresował się Nadwiślańską Żydolandią - admin]

Trudno przewidzieć, czy Rabinowicz odniesie jakiś sukces w wyborach – prawdopodobnie w razie niepowodzenia dokona zwrotu o 180 stopni i oskarży Ukraińców o antysemityzm, którego w danej chwili nie ma. Niewykluczone, iż rozpocznie kampanię przesiedlania ukraińskich Żydów na okupowane terytoria palestyńskie.

Jeśli jednak zwycięży, Ukraina dołączy do klubu państw – proizraelskich dupowłazów, razem z Czechami, Mikronezją czy Fidżi.

[link widoczny dla zalogowanych]
Tłumaczenie (z niewielkimi skrótami) – gajowy Marucha"
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gargangruel
AdministratorDołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6443
Przeczytał: 2 tematy

Skąd: ZE SREBRNEGO NOWIU

PostWysłany: Czw 22:48, 27 Mar 2014    Temat postu:

Przypominam o Czwartej Regule.
Cytaty, bez słowa własnego komentarza, będą usuwane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.gargangruelandia.fora.pl Strona Główna -> Archiwum tutejsze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin